piątek, 25 listopada 2016

Mało czasu?
W ciągu dnia każdemu z nas mimo woli zdarzy się powiedzieć "nie mam czasu", "brak czasu", "jakim cudem już ta godzina?!". To normalne, czas leci bardzo szybko, nawet nie spojrzymy a mija kolejny dzień, tydzień, miesiąc. Czy są sposoby by go zaoszczędzić? Oczywiście! Na własnej skórze ostatnio się przekonałam, co to znaczy odpowiednia mobilizacja, systematyczność, podział rzeczy na ważniejsze i mniej ważne. Mała zmiana planu dnia, jednego nawyku pozwoli nam zyskać dodatkowy czas. Kilka wskazówek, które sprawdzają się u mnie: 


♥  Krótki plan dnia, lista co mamy w dany dzień zrobić.

♥ Dobrze jest rozpocząć dzień od bardziej nielubianych rzeczy, wymagających większej uwagi lub takich, które nie lubimy. Odkładanie ich na później w niczym nam nie pomoże. Co się odwlecze to nie uciecze a tak to będziemy mieć zawsze najgorsze za sobą ;)

♥ Pożeracze czasu ( przede wszystkim portale internetowe). Czasami 5-minutowa przerwa w wirtualnym świecie przekształca się w 25 minut albo i dłużej. Taką przerwę czasami powtarzamy dość często. Ograniczając tam spędzany czas zyskamy więcej czasu na wykonanie tego co musimy szybciej, przez co potem możemy śmiało odpocząć korzystając z ulubionych aplikacji.

♥ Pozytywne myślenie to podstawa. Bez odpowiedniego podejścia do danej sprawy czas będzie nam się wydłużał a efekty naszej pracy będą znikome. Samo myślenie ma duży wpływ na naszą produktywność.4 komentarze:

 1. Wow jakie ty masz włosy! Cudowne!
  Planowanie dnia najbardziej pomaga w złapaniu kilku wolnych chwil :)
  Mój blog ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Lovely outfit! Amazing hair, so beautifuuul!
  Great blog! I'm following you! Follow back? ***
  http://omundodajesse.blogspot.pt

  OdpowiedzUsuń
 3. W tym roku jakoś z organizacją nie mam problemu na szczęście. Staram się właśnie to co mam do zrobienia zrobić od razu. Potem nie muszę nic robić na ostatnią chwilę i się stresować.

  Pozdrawiam :)
  http://perypetieoliwii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń